fbpx

Jesteś moją Muzą

o3. Jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Dzień dobry (;

Dziś Wam opowiem o przygotowaniach do sesji zdjęciowej.

Bardzo często, praktycznie codziennie, otrzymuję zapytania – jak właściwie powinno wyglądać przygotowanie do sesji, na co zwracać uwagę, co pominąć, a co jest nieodzownym elementem?

Powiem tak – doświadczenie nauczyło mnie, że pewne kwestie są nie do przeskoczenia, jak np. czyste, dobrze zafarbowane włosy, lub dobrze dobrana bielizna.

Na stronie przygotowałam specjalny dział, który bardziej szczegółowo opisuje najważniejsze elementy.

✎ Co ze sobą zabrać?

  • Neutralną bieliznę, jeśli robimy zdjęcia ciążowe, portretowe. Mowa tu oczywiście o bieliźnie białej, czarnej i nude/cielistej. Powód jest bardzo prosty – gdy stylizacja jest skrzętnie ustalona przez stylistkę, czarne ramiączka wystające spod białej bluzki są trochę smutne (; Nie mówiąc już o tym, że trzeba będzie później udawać, że “tak miało być” ((;
  • Ubrania, jeśli nie wynajmujesz mojej stylistki. Przemyśl stylizację w domu, a na sesję przywieź 2, maksymalnie 3 stylizacje, kolejno – minimum jedna powinna być prosta, jedna wzorzysta (: Chodzi tu głównie o to, że pięknemu w minimalizmie pięknie, fajnie spojrzeć na dobry czarno-biały portret kobiety w koszulce i dżinsach. To jest klasyka, która nigdy się nie zestarzeje. Drugi typ, wzorzysty świetnie nadaje się do portretów ze światłem zastanym, kiedy światło opatula Twoje rysy, wzory na sukience czy apaszce miło dopełniają klimatu na fotografii (:
fotografia studyjna
wzorzysta koszulka ożywia zdjęcie.
przy klasycznych portretach dobre są także proste kroje bez wzorów.
przy klasycznych portretach dobre są także proste kroje bez wzorów.

 

  • Buty! Z doświadczenia wiem, że kobieta wychodzi najlepiej w butach, które sama przywozi na sesję. Stylistka może przywieźć tonę butów, ale jeśli obcas wyda Ci się za wysoki, albo but będzie niewygodny, na próżno wymagać, abyś wyglądała swobodnie (; Czarne, czerwone, szare, cieliste szpilki/buty na obcasie wystarczą, by sylwetka wyglądała smuklej (:
wysokie obcasy wysmuklają nogi i je wydłużają, co jest zawsze plusem.
wysokie obcasy wysmuklają nogi i je wydłużają, co jest zawsze plusem.
  • Rajstopy, jeśli masz przebarwienia na nogach. Ja jestem zwolenniczką naturalnych nóg, ale wybór należy do Ciebie.
nogi dobrze wygądają nawet bez rajstop.
nogi dobrze wygądają nawet bez rajstop.

Czytając porady wcześniej naprawdę zmniejszacie szansę na jakieś niedociągnięcia przed sesją. Zresztą zawsze można jeszcze osobiście napisać maila i dopytać, lub spotkać się ze mną na kawie.

Robiąc sesję w prezencie, nie zapomnijcie pokazać tej listy osobie obdarowanej. Unikniecie wtedy przerażenia potencjalnej solenizantki ‘o Boże, przecież ja mam tylko trampki przy sobie!’ ;)

Alicja

Udostępnij wpis:

Inne wpisy

Dodaj komentarz