fbpx

Jesteś moją Muzą

Pomysły na sesje zdjęciowe || Sesja fotograficzna pomysły

Witajcie!

Dostaję wiele maili z pytaniami dotyczącymi klimatu sesji. Pytacie jak zaplanować sesję, jakie rekwizyty wziąć, jaki klimat wybrać..

Odpowiedź nie jest prosta, bo wszystko sprowadza się do tego, jakim człowiekiem jest osoba fotografowana, oraz co w życiu kocha najbardziej.

Przy wyborze rodzaju sesji dobrze jest określić, czy chcesz mieć zdjęcia portetowe, pokazujące Ciebie i Twój charakter, czy może zdjęcia bardziej seksowne, bieliźniane – buduarowe.
Ja nigdy się nie ograniczam i czasem zdarza się tak, że modelka przychodzi na sesję z już wymyśloną dodatkową stylizacją bieliźnianą.

Dziś zaprezentuję Wam garść inspiracji dotyczących sesji portretowych – klimat, świetnie prezentujący się makijaż oraz rekwizyty. Wiele zależy od Waszej wyobraźni.
Uwaga – specjalnie w artykule umieszczam zdjęcia innych fotografów, nie swoje. Każde zdjęcie pod spodem jest podpisane.

Przykład 1:

Sesja zdjęciowa
fotograf: Judah Avenue

Minimalizm. Jestem absolutną fanką minimalizmu. Sprawdza się w przypadku osób, które na co dzień są poukładane, nie chcą wychodzić poza “swój świat”. Tutaj mamy fryzurę dość mocno skondensowaną, aczkolwiek ja bym zagrała delikatnymi falami, aby nie powodować mocarnego/oficjalnego wyglądu zdjęcia.
Wiecie, czasem uśmiech robi na zdjęciu wszystko. Uśmiechajcie się do zdjęć, nie bójcie się tego. Wiele osób przychodząc do mnie zaznacza, że nie cierpi swojego uśmiechu. Tak jest aż do… pierwszego zdjęcia, które zachwyca. Jeśli jesteście trudnymi do rozśmieszenia ludźmi, nie przymuszajcie się, to musi wyjść z wnętrza.
Ja mam w zwyczaju rozśmieszanie modelek i modeli w dość absurdalny sposób, ale to zdradzę tylko osobom, które do mnie przyjdą ;)

Dodatki – naszymi najważniejszymi rekwizytami są tutaj trzy elementy: krzesło, piękna sukienka i duże kolczyki. Całość jest naprawdę stonowana i dopasowana, więc nic się nie gryzie ze sobą, aczkolwiek miejcie na uwadze wielkość biżuterii. Czasem można przesadzić, a zdjęcie nabiera dziwnego wydźwięku. Dziwnego, to może za dużo powiedziane. Chodzi mi o taką groteskowość bardziej ;)
Sukienka jest absolutnie czarująca. Koronka to jest coś, co kocha fotografię z wzajemnością. Koronki w większości sytuacji wyglądają świetnie. Na codzień spotykane czarne, tutaj są białe z elementami szyfonu/tiulu – olśniewające :)

Przy okazji – do takiej stylizacji tutaj wykorzystano dzienne światło. Ja najczęściej korzystam ze studyjnego, aczkolwiek dzienne dobrze się sprawdza przy zdjęciach rodzinnych i dziecięcych :)

Makijaż do tej stylizacji – delikatny, acz z zaznaczeniem oczu i wyeksponowaniem ust. Mocno pomalowane usta + uśmiech = sukces ;)

Przykład 2:

sesja zdjęciowa
fotograf: Eric Rose

 

Maksymalny Minimalizm. Taaak, tutaj już mamy minimalizm do potęgi entej ;)
Wykorzystanie jakiegoś przedmiotu który rzuca cień – strzał w dziesiątkę. Stary jak świat trik powoduje, że zdjęcie portretowe zmieniamy w dzieło sztuki. Eksperymentujcie. Sesja zdjęciowa to idealna okazja aby zobaczyć siebie z innej strony, może bardziej artystycznej?

Czarno-biała fotografia – uwielbiam czarno-białe zdjęcia. Uwielbiam i darzę wielką miłością ;)
Ktoś kiedyś u mnie na sesji powiedział, że ludzie powinni się rodzić czarno-biali, tak ładnie wtedy wyglądają. Przytaczam to po dziś dzień ;)

Jeśli chcesz, aby efekt z sesji był idealny na ścianę, pomyśl nad takim klimatem :)

Rekwizyty przy zabawie z cieniami raczej nie są potrzebne. Makijaż najlepiej prezentuje się mocny, zwłaszcza rzęsy, no i fajnie wyeksponować też usta :) Ujęcia również bliższe niż dalsze.

Przy okazji mogę wspomnieć, że cienie wyglądają wspaniale nie tylko przy prześwitujących, tak jak tutaj, materiałach. Dobrze jest poeksperymentować z zacienioną twarzą, oczami, z wydobyciem ekspresji ust czy kształtu twarzy. Dobrze sprawdzają się wtedy wszelkiej maści kapelusze ;)

Czarno-biały kolor rządzi! ;)

Inspiracje make-upowe :)

Jestem fanką wyrazistych makijaży. Takich, które wprowadzają osobę oglądającą w pewnego rodzaju hipnozę ;) Chodzi oczywiście o uwagę.

Poniżej prezentuję kilka makijaży od Trustmyself, która powala nie tylko techniką wykonywanych makijaży, ale też ich jakością. Dodatkowo inspiruje do tworzenia własnych kompozycji. Ilekroć odwiedzam MakeUpGeek i zauważam jakiś fajny makijaż, po kliknięciu okazuje się, że namalowała go Trustmyself ;) Sama chętnie zrobiłabym sesję z jakimś neonowym makijażem. Hmm..

fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl
fot&makijaż: http://trustmyself.pl

Mam nadzieję, że ta garść inspiracji pomoże Wam wykombinowaniu jakiegoś klimatu sesyjnego ;)

Ahoy!
Alicja

Udostępnij wpis:

Inne wpisy

Dodaj komentarz